משה בן מאיר  יועץ מס
תנו לי להעניק לכם את השירות שמגיע לכם

 נייד  050-8688425

 

  
 
 
 
מאמרים

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מפגש מתנה

שלום רב,
עם תחילת שנת 2013 נפתחים עסקים רבים.
כיועץ ותיק אני מקבל שאלות רבות בנושא פתיחת עסק.
לפניכם 5 טיפים הנותנים מענה לשאלות נפוצות, כמובן שישנם עוד שאלות רבות שלא כאן המקום לתת להם מענה. זאת בדיוק הסיבה שהחלטתי להעניק מזמני וניסיוני מפגש ללא תשלום מתנה בו תקבלו תשובות מקיפות כך שתוכלו להתחיל לנהל את העסק שלכם באופן מוצלח כבר מהרגע הראשון.
(המפגש מיועד לאלו שמקימים עסק ולאלו בעלי עסקים קיימים שמעוניינים להבין וללמוד)

אשמח לראותכם
משה בן מאיר

 
  1. מטרה טובה אשר קשורה לכסף, צריכה להיות תמיד מוגדרת בזמן. אחרת יהיה לכם קשה מאוד להתמצא, להעריך את ההתקדמות שלכם ואת ההישגים. לדוגמא – להגדיל את ההכנסה שלכם ב- 30% תוך 8 חודשים. או לקבל העלאה תוך 7 חודשים.
  2. גם הוצאה מוכרת היא הוצאה – אל תוציאו כספים רק בגלל שמדובר בהוצאה מוכרת, הוציאו כספים רק מכיוון שאתם צריכים. ושימו לב הפרופורציות חשובות – אם אתם לא מרוויחים הרבה כסף, אין טעם לדחוף הוצאות- כי זה עלול לעורר כל מיני שאלות וחקירות.
  3. הדירה כמשרד– הרבה אמנים משתמשים בביתם כבמשרד, שכר דירה כהוצאה מוכרת- תשכחו מזה אי אפשר. מכיוון שלא משלמים על זה מס גם לא מקבלים על זה החזר.רק במידה ומשכיר הנכס מדווח על הנכס, תוכל לדרוש את זה כהוצאה מוכרת (אבל זה ממש לא קורה בד"כ) . לגבי חשבונות שוטפים -מי שמנהל בבית את הסטודיו/משרד יכול לבקש חלק יחסי מהוצאות הבית: חשמל, טלפון, מיסי עירייה וכו'. כמה?  מס הכנסה נוהג לקבל חלק יחסי מההוצאות  אבל אין בעניין הזה חוקיות חד משמעית
  4. כדאיות לעוסק פטור על מורשה : לעוסק פטור ישנם יתרונות רבים בהתנהלות שלו מול המוסדות בינהם יתרון במחירים נמוכים יחסית לשוק מאחר ואינו גובה 17% מע"מ מהלקוח וכן עלויות ההתנהלות שלו נמוכים משמעותית.
  5. שמרו כל מסמך - כל עצמאי צריך לשמור את כל המסמכים הקשורים להכנסות שלו. עליכם לשמור  גם את דפי הבנק. מס הכנסה יכול לבקש פתאום לקבל הסבר על הכנסה חריגה  מלפני שנתיים. כל כסף שהופקד לחשבון שלכם, גם אם אינו קשור לעסק שלכם חשוף לביקורת של מס הכנסה לכן שמרו גם את מסמכי ההפקדות.


צור קשר
משה בן מאיר - יועץ מס
לוין אפשטיין 9 רחובות
לקביעת פגישת יעוץ חינם בלתי מחייבת,
אנא מלאו את הפרטים הבאים


משה בן מאיר, יועץ מס 050-8688425
לייבסיטי - בניית אתרים