משה בן מאיר  יועץ מס
תנו לי להעניק לכם את השירות שמגיע לכם

 נייד  050-8688425

 

  
 
 
 
מאמרים

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 

הנהלת חשבונות – מהי?
 
הנהלת חשבונות הוא תחום העוסק בתיעוד פעילותה הפיננסית של ישות חשבונאית באמצעות רישום התנועות הכספיות והלא כספיות שלה. בין עסקאות אלו נכללים מכירות, קבלות, רכישות, תשלומים, הכנסות והוצאות.
ישנן שתי שיטות מקובלות לניהול חשבונות: מערכת הנהלת חשבונות חד-צידית המיועדת לעצמאים הרשומים כעוסק פטור או עוסק מורשה ומערכת הנהלת חשבונות כפולה המיועדת לחברות ולעצמאים אשר מחויבים לנהל הנה"ח מסוג זה עפ"י תקנות מס הכנסה.
בהנהלת חשבונות חד צידית מבוצע רישום פעם אחת הכנסה/הוצאה והוא מתאר לרוב כניסה או יציאה של כסף מהעסק. בהנהלת חשבונות כפולה נעשה מבוצע רישום כפול לדוגמא בעת מכירה נעשית תנועה אחת בגין המכירה ללקוח ותנועה נוספת בגין תקבול הכסף דבר שיגרום לרישום נוסף של הפקדת הכסף לבנק.
בדרך כלל, הנהלת החשבונות מבוצעת על ידי מנהל חשבונות אשר אחראי לכך שהרישום יבוצע בצורה נכונה, בחשבונות הנכונים, ובהתאם לכללי החשבונאות המקובלים.
ישנם משרדי יועצי מס וראיית חשבון אשר מעניקים גם הם שירותי הנהלת חשבונות, עצם היותם בעלי מקצוע יכול להעניק ערך מוסף לבית העסק.
בעבר הנהלת החשבונות נוהלה ידנית, כיום רוב המסמכים מופקים באמצעות מחשב ותוכנות מתאימות המיועדות לכך דבר המקל על ניהול הרישומים ועל המעקב והקלות של רמות ניתוח הנתונים.
לסיכום מומלץ להשקיע במערכת הנהלת החשבונות שתהיה מעודכנת ומדויקת ותוכל לסייע לארגון בקבלת החלטות.
משרדנו מעניק מס' שירותי הנהלת חשבונות: שירותי מיקור חוץ ושירותי הנה"ח בשיטה הישנה.
שירותי מיקור חוץ כוללים שירות בו נציג של המשרד מבקר בבית הלקוח מס' פעמים (עפ"י הסכם מראש) ומעניק שירותי הנהלת חשבונות ברמה גבוהה. בשיטה זו מנהל החשבונות מהווה אחד מעמודי התווך של ההנהלה בבית העסק ומסייע בקבלת החלטות אסטרטגיות בארגון.
בשיטה הישנה בעל העסק מעביר למשרדנו מעטפה ובה כל המסמכים של העסק בחודש שעבר, מנהל החשבונות מקליד את כל הנתונים לתוכנת הנהלת החשבונות ובהתאם לכך מדווח לרשויות המס (מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי) וכן שולח ש'קים לחברות הביטוח השונות ובכך נותן מתן מענה לבית העסק על סיכום הפעילות החודשים שלו והתשלומים בגינה.
 
 


צור קשר
משה בן מאיר - יועץ מס
לוין אפשטיין 9 רחובות
לקביעת פגישת יעוץ חינם בלתי מחייבת,
אנא מלאו את הפרטים הבאים


משה בן מאיר, יועץ מס 050-8688425
לייבסיטי - בניית אתרים